Каталог сельхозтехники

Новости аграрного рынка

Фермери можуть отримати безвідсотковий кредит на придбання сільгосптехніки

24 марта, 2015
Курс гривні зробив сільгосптехніку та запчастини занадто дорогими для вітчизняного аграрія. Як оновлювати машино-тракторні парки, аби працювати ефективніше? Про державні програми підтримки, про те, скільки коштів на підтримку українського фермера закладено в бюджеті цьогріч і чи зможуть вони отримувати безвідсоткові кредити, зокрема на купівлю сільськогосподарської техніки, розповів у ексклюзивному коментарі «Агравері» розповів міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко.

Учасники ринку сільгосптехніки зазначають, що через проблеми з курсом фактично зупинилися продажі сільгосптехніки. Чи насправді є така проблема? Як загалом впливає (вплине до кінця року) девальвація гривні на ринок сільгосптехніки?

Слід зазначити, що девальвація гривні негативно вплинула не лише на ринок сільськогосподарської техніки, а і на вартість запасних частин, пального, насіння, мінеральних добрив, гербіцидів, пестицидів, продуктів харчування, послуги тощо.

За статистичними даними імпорт техніки в 2014 році склав 599 млн. доларів в 2013 році — понад 1 млрд. доларів. Найвідчутніше падіння — в сегментах тракторів та зернозбиральних комбайнів, які є своєрідними індикаторами ситуації на ринку, так в 2014 році імпортовано тракторів 16901 од. на суму 207,5 мільйонів доларів, в 2013 році 20226 од. на 400,4 мільйонів доларів, зернозбиральних комбайнів імпортовано в 2014 році 882 од. на 91 мільйон доларів, в 2013 році 1377 од. на 161,5 мільйон доларів.

За даними департаментів агропромислового розвитку облдержадміністрацій сільгосптоваровиробниками в 2014 році придбано техніки та обладнання на суму 4,8 млрд. гривень, в 2013 році — на 6,8 млрд. гривень.

У зв’язку зі зростанням курсу долара вартість іноземної сільськогосподарської техніки зросла в 3 рази.

Разом з тим, сьогодні значна кількість вітчизняних заводів-виробників сільськогосподарської техніки використовують іноземні комплектуючі, та з врахуванням зростання тарифів на енергоносії збільшили вартість готової продукції в 2 рази.

На ряду із зменшенням закупівлі сільськогосподарської техніки значно зріс попит на запасні частин до сільськогосподарської техніки та обладнання.

Чи існують в Україні на рівні Мінагрополітики України програми підтримки аграріїв щодо закупівлі техніки?

Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» Мінагрополітики України передбачено видатки на наступні програми:

Закупівля техніки на умовах фінансового лізингу через НАК «Украгролізинг» — 54 млн. гривень (спецфонд).

«Надання кредитів фермерським господарствам» — 25,6 млн. гривень.

Фермери можуть отримати безвідсотковий кредит терміном на п’ять років в тому числі на придбання сільськогосподарської техніки.

Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі — 300 млн. гривень (компенсація кредитних ставок за кредитами комерційних банків залучених сільгосптоваровиробниками в тому числі на придбання сільськогосподарської техніки).

Учасники ринку очікують, що ринок техніки в 2015 році просяде. Прогнози Міністерства — чого очікувати на ринку техніки у 2015 році?

У зв’язку з економічною ситуацією в Україні зростання продаж сільськогосподарської техніки слід очікувати в другому півріччі 2015 року.

Адже для сільгосптоваровиробників — це період проведення збирання ранніх зернових та зернобобових культур, можливість переглянути свої плани розвитку підприємства, в тому числі в частині оновлення технічного парку.

Попередні прогнози озимих культур та сьогоденні погодні умови дають сподіватись на врожай озимих зернових на рівні минулого року.

В першому півріччі сільгосптоваровиробники будуть закуп сільськогосподарську техніку, яка вкрай необхідна для проведення посівної компанії.

 

По материалам: Агравери

Печать

НАШИ ПАРТНЕРЫ

1

new!ER.MO / RIP.7/H

Новинка
RIP.7/H

Глубокорыхлитель ERMO RIP.7/H - новинка 2018 г. в Украине.

Подробнее